مصوبه حق فنی داروخانه‌ها باطل شد

اعضای هیات عمومی دیوان عدالت اداری، مصوبه حق فنی داروخانه‌ها یا حق حرفه‌ای را ابطال کردند.

به گزارش حوزه حقوقی قضایی باشگاه خبرنگاران، اعضاء هیات عمومی دیوان عدالت اداری، با رای بالایی با حضور نمایندگان وزارت بهداشت، مصوبه حق فنی داروخانه‌ها یا حق حرفه‌ای را ابطال کردند.

رئیس دیوان عدالت اداری در تشکیل ابطال این مصوبه گفت: بحث حق فنی داروخانه‌ها در سال ۸۷ مطرح شد که این موضوع مغایر قانون دیوان عدالت اداری تشخیص داده شد و دیوان آن را ابطال کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین “محمدجعفر منتظری” افزود: اما اخیرا هیات وزیران مجدد مصوبه‌ای ارائه کردند که بند «الف» و «ب» این مصوبه مغایر با رای قبلی دیوان در سال ۸۷ بوده است.

به گفته رئیس دیوان عدالت اداری، مصوبه حق فنی داروخانه‌ها ابطال شده و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مکلف است آن را به داروخانه‌ها اعلام کند تا از مردم حق فنی نگیرند.

وی افزود: این مصوبه از امروز(سه شنبه) اجرایی می‌شود و درصورت دریافت حق فنی داروخانه‌ها، مردم می‌توانند به دیوان اداری شکایت کنند.

رئیس دیوان عدالت اداری تاکید کرد: دولت نباید حق فنی داروخانه‌ها را به روش‌های دیگر و با گنجاندن در مصوبه‌های دیگر تامین کند.

برای عضویت در خبرنامه حقوقی و دریافت آخرین اطلاعات در اینباکس خود ایمیل تان را در بخش زیر وارد نمایید

پس از ثبت ایمیل می بایست به اینباکس خود مراجعه نموده و بر روی بخش مورد نظر در ایمیل ارسالی کلیک فرمایید تا ثبت نام شما تکمیل شود

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد