امکان طرح شکایت کارگران در هیات عمومی دیوان عدالت اداری

مدیر حقوقی ریاست دیوان عدالت اداری با اشاره به رد شکایت کارگران در کمیسیون تخصصی دیوان عدالت اداری گفت که رسیدگی به این پرونده در هیات عمومی دیوان عدالت اداری منتفی نیست.

علی‌اکبر بختیاری در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این باره گفت: پرونده شکایت کارگران از مصوبه شورای عالی کار مبنی بر میزان افزایش دستمزد آنها در سال ۹۲ در کمیسیون تخصصی دیوان عدالت اداری غیرقانونی تشخیص داده نشد.

وی ادامه داد: بر این اساس شکایت کارگران رد شد ولی در صورتی که رئیس یا ۱۰ نفر از قضات دیوان عدالت اداری به تصمیم کمیسیون مربوطه اعتراض کنند، پرونده برای رسیدگی در هیات عمومی دیوان عدالت اداری در نوبت قرار می‌گیرد.

مدیر حقوقی ریاست دیوان عدالت اداری گفت که مدت ۱۰ روزه برای اعتراض رئیس یا ۱۰ نفر از قضات دیوان عدالت اداری به تصمیم کمیسیون تخصصی مربوطه، از تاریخ صدور رای کمیسیون است.

بختیاری از آخرین وضعیت پرونده شکایت شورای شهر تهران از فرمانداری به دلیل افزایش نرخ کرایه تاکسی در سال ۹۲ و همچنین پرونده شکایت فعالان دانشجویی از اجرای طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها ابراز بی‌اطلاعی کرد.

برای عضویت در خبرنامه حقوقی و دریافت آخرین اطلاعات در اینباکس خود ایمیل تان را در بخش زیر وارد نمایید

پس از ثبت ایمیل می بایست به اینباکس خود مراجعه نموده و بر روی بخش مورد نظر در ایمیل ارسالی کلیک فرمایید تا ثبت نام شما تکمیل شود

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد