سازمان قضایی نیروهای مسلح استان تهران از سازمان مرکزی جدا می‌شود

سرپرست دفتر طرح و برنامه و بودجه سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: ساختار سازمانی و نمودار جدید تشکیلاتی این سازمان به تصویب رییس قوه قضاییه رسید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، غلام‌عباس ترکی در گفت‌وگویی با اعلام این خبر اظهار کرد: در این ساختار تشکیلاتی سه حوزه معاونت و چهار دفتر مستقل زیر نظر مستقیم ریاست پیش‌بینی شده است.

وی یکی از مهم‌ترین تغییرات در ساختار سازمانی را منفک شدن سازمان قضایی نیروهای مسلح استان تهران از سازمان مرکزی عنوان کرد.

سرپرست دفتر طرح و برنامه و بودجه سازمان قضایی نیروهای مسلح، در خصوص دیگر تغییرات انجام شده به ایجاد دفتر مستقل فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات اشاره کرد و افزود: یکی از ضوابط و شاخص‌های سازماندهی و طراحی تشکیلات بر اساس آئین‌نامه مصوب هیات وزیران استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات در امور اداری می‌باشد که برای تحقق این مهم، دفتر مستقلی زیر نظر مستقیم ریاست سازمان تشکیل و وظایف مربوط به فن‌آوری اطلاعات از دفتر طرح و برنامه به این دفتر منتقل شده است.

ترکی از ایجاد اداره کل رسیدگی به شکایات در معاونت نظارت و بازرسی در ساختار جدید سازمان خبر داد و افزود: تغییر عنوان اداره کل بازرسی و رسیدگی به شکایات به اداره کل بازرسی و ارزیابی و انتقال وظایف مربوط به ارزشیابی کارکنان از اداره کل کارگزینی به اداره کل بازرسی و ارزیابی، تغییراتی بوده که در معاونت نظارت و بازرسی صورت گرفته است.

سرپرست دفتر طرح و برنامه و بودجه سازمان قضایی نیروهای مسلح همچنین به تغییر عنوان اداره کل کارگزینی و رفاه به اداره کل امور اداری اشاره کرد.

سایر تغییرات صورت گرفته در ساختار و نمودار تشکیلاتی جدید سازمان، بنا به گفته ترکی عبارت است از:

– تغییر عنوان اداره کل امور مالی به عنوان اداره کل امور مالی و ذی‌حسابی.

– انتقال وظایف مربوط به رفاه کارکنان از اداره کل کارگزینی به اداره کل پشتیبانی و تغییر عنوان اداره کل پشتیبانی به اداره کل پشتیبانی و رفاه.

– تغییر عنوان دفتر حفاظت به دفتر حفاظت و اطلاعات.

– تغییر عنوان دفتر پیگیری و تحقیقات ویژه به دفتر تحقیقات ویژه.

– تغییر عنوان معاونت قضایی به معاونت قضایی و حقوقی.

– تغییر عنوان اداره کل آموزش و امور فرهنگی به دفتر آموزش و پژوهش.

وی یکی از دلایل اصلاح ساختار سازمانی سازمان را تکالیف و الزامات قانونی قانون مدیریت خدمات کشوری عنوان کرد و گفت: انسجام و هماهنگی در امور سیاست‌گذاری نظیر استانداردسازی و تنظیم مقررات، تفویض وظایف قابل واگذاری، استفاده از فناوری اداری و فناوری اطلاعات و ارتباطات و لزوم برنامه‌ریزی منسجم از دیگر دلایل این تغییرات بوده است.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان قضایی نیروهای مسلح، سرپرست دفتر طرح و برنامه و بودجه سازمان قضایی نیروهای مسلح در پایان خاطرنشان کرد: با تصویب نمودار تشکیلاتی جدید در حال تنظیم تشکیلات تفضیلی و شرح وظایف واحدها جهت ارائه به قوه قضاییه و معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهور هستیم.

برای عضویت در خبرنامه حقوقی و دریافت آخرین اطلاعات در اینباکس خود ایمیل تان را در بخش زیر وارد نمایید

پس از ثبت ایمیل می بایست به اینباکس خود مراجعه نموده و بر روی بخش مورد نظر در ایمیل ارسالی کلیک فرمایید تا ثبت نام شما تکمیل شود

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد