کلاهبرداری نوین در فروش املاک!

من جوانی ۳۲ ساله و اهل تهران هستم،پس از سالها تحمل کار طاقت فرسا در شهرستانهای دور افتاده و کمک به آبادانی کشور مبلغ سی میلیون تومان جمع آوری کردم و قصد خرید ملک با وام ۲۰ ملیون تومانی را داشتم برای همین به بنگاه های محل سر زدم تا اینکه موردی به مبلغ ۵۴ میلیون تومان برای خرید پیداکردم.

ملک مورد نظر ۳۸ متر معرفی و فایل شده بود صاحب خانه که یک جوان بود که شب اول بدون سند داشتن سند در بنگاه حاضر شد و اعلام کردند که ملک به قیمت منطقه به فروش میرسد و قیمت ایشان نیز منصفانه است البته با صحبت هایی که انجام شد ایشان با منت زیاد مبلغ دومیلیون تومان تخفیف دادند و قرار شد فردا شب سند ملک را بیاورند و مانیز مبلغ ۲۰ میلیون تومان نیز بابت اولین پرداخت به ایشان بدهیم.

قرار فردا از طرف مالک نقض شد و ایشان موبایل خود را نیز خاموش کردند پس فردا نیز بنگاهی نیامد روز بعدش سند رو آوردند تا قولنامه نوشته شود ولی این کار به روز بعد موکول شد البته باید بگویم این کار برای تشنه نگاه داشتن خریدار که من باشم انجام شد؛ خلاصه در روز آخر معلوم شد که ملک مورد نظر به نام پدر آن آقای جوان است و ما باید به همراه بنگاهی به خدمت ایشان که یکی از سکه فروشان خیابان جمهوری است، برسیم و در آنجا خیلی سعی نمودند که ما خیلی زود قولنامه را امضا کنیم. وقتی کمی دقت کردم دیدم متراژ خانه سه متر کمتر نوشته شده وقتی قضیه را جویا شدم، خیلی ناراحت پاسخ دادند خوب نمی خواهی نخر! همین است که هست؛ ما روز اول که آمدیم بنگاه متراژ دقیق توی ذهنمان نبود حالا هم داریم ضرر می کنیم.
خلاصه زیر بار نرفتند که قیمت را کاهش دهند و می خواستند مبلغ ۴ ملیون تومان بیشتر از قیمت ملک از من بگیرند من هم زیر بار نرفتم و معامله به هم خورد.

گفتنی است که بنگاهی هم طرف فروشنده را گرفته بود و سعی می کرد مرا به نوعی قانع کند!!! من که خیلی شگفت زده شده بودم، برای بعضی از نزدیکان این ماجرا را تعریف کردم و متوجه شدم اکثر آنان چنین تجربه ای را در گذشته داشته اند و کلاه سرشان رفته و من خیلی خوش شانس بودم که اول کار فهمیدم و اعتماد نکردم.

حالا من که برای خرید خانه ملک مورد اجاره خود را پس داده ام و مالک نیز ملک را اجاره داده، نمی دانم چه کار کنم و در این فرصت یکی ـ دو روز، خانه از کجا گیر بیاورم. تهران هم که این روزها کلا بارانیست.

سوال من از مسئولین این است که آیا نظارتی بر این تبانی ها وجود دارد؟ (مسلما وجود ندارد) چه کسی به داد انسانهای ساده دل می رسد که به این شکل مورد چپاول قرار می گیرند؟ من که ایشان را به خاطر آوارگی خودم حواله کردم به چادر خاکی حضرت فاطمه و دستهای بسته امیر المومنین.
الحمدلله رب العالمین

پیامی یکی از بینندگان «تابناک» : ۱۰/۸/۱۳۹۰

برای عضویت در خبرنامه حقوقی و دریافت آخرین اطلاعات در اینباکس خود ایمیل تان را در بخش زیر وارد نمایید

پس از ثبت ایمیل می بایست به اینباکس خود مراجعه نموده و بر روی بخش مورد نظر در ایمیل ارسالی کلیک فرمایید تا ثبت نام شما تکمیل شود

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد