تبعات خطرناک و جبران‌ناپذیر استفاده از روغن پالم در شیر/ دادستان به عنوان مدعی‌العموم وارد شود

هر گونه کوتاهی و وجود آلودگی در لبنیات مورد استفاده عموم جامعه، تبعات خطرناک و جبران‌ناپذیری دارد.

” محمد مقصود” در گفتگو با خبرنگار حقوقی قضایی باشگاه خبرنگاران، ضمن انتقاد شدید از افزودن روغن پالم به شیر و تولید لبنیات پر چرب از این طریق اظهار داشت: در جرم بودن اقدام صورت گرفته تردیدی وجود ندارد و یکی از عناوین مجرمانه آن تحت عنوان کلاهبرداری قابل پیگرد قانونی و پیگیری قضایی است.

وی ادامه داد: چنانچه سرطان‌زا بودن استفاده از روغن پالم در لبنیات، از سوی وزارت بهداشت تایید شود، این مهم عناوین مجرمانه مخصوص به خود را دارد و هیچ تاخیری در اعلام اسامی متخلفین از سوی هیچ نهادی قابل قبول نیست.

مقصود تصریح کرد: با توجه به اینکه مصرف شیر از مصارف روزانه مردم جامعه است باید مورد نظارت دقیق‌تری قرار گیرد، چرا که هر گونه کوتاهی و وجود آلودگی در لبنیات مورد استفاده عموم جامعه، تبعات خطرناک و جبران‌ناپذیری دارد.

این حقوقدان در پایان خاطرنشان کرد: در صورت تایید استفاده از روغن پالم در لبنیات، باید با کارخانه‌های متخلف برخورد جدی صورت گیرد و حتی ورود دادستان کل کشور به عنوان مدعی‌العموم ضروری به نظر می‌رسد.

گفتنی است؛ بررسی وضعیت تولیدات لبنیات پرچرب توسط صنایع لبنی و استفاده از روغن پالم در این تولیدات در دستور کار این هفته کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

برای عضویت در خبرنامه حقوقی و دریافت آخرین اطلاعات در اینباکس خود ایمیل تان را در بخش زیر وارد نمایید

پس از ثبت ایمیل می بایست به اینباکس خود مراجعه نموده و بر روی بخش مورد نظر در ایمیل ارسالی کلیک فرمایید تا ثبت نام شما تکمیل شود

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد